Pierwsza sobota października w kalendarzu imprez WTZ Gniezno zarezerwowana jest od wielu lat dla Regionalnej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych w Witkowie. W tym roku uczestniczyliśmy w niej 5 października, była to już 23 edycja tej imprezy.
W tym roku, miejscem sportowych zmagań, podobnie jak w ubiegłych latach była hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa. W olimpiadzie, której współorganizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” w Gnieźnie wzięło udział 200 uczestników z 10 placówek. Gościnne Witkowo odwiedzili w tym roku: Warsztaty Terapii Zajęciowej z: Gniezna, Kłecka, Kościana, Grodziska Wlkp., Bielic i Wiardunków, ŚDS „Dom Tęcza” w Gnieźnie, Środowiskowy Dom Samopomocy „Jutrzenka” z Pietrzykowa, Zespół Placówek Oświatowych „Nasz Dom” w Gębicach oraz Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Ludwiki w Poznaniu.
Podczas witkowskiej olimpiady przeprowadzono następujące konkurencje rekreacyjno-sportowe: rzut piłką do kosza, rzut piłką lekarską mężczyzn, rzut piłką lekarską kobiet, rzut kośćmi, bieg na 40m mężczyzn, bieg na 40m kobiet, skok w dal z miejsca kobiet, skok w dal mężczyzn, rzut ringo, sztafeta, przeciąganie liny, rzut woreczkami do kosza wózkowiczów, wyścig samodzielny wózków na 20m. Miło nam poinformować, że nasi uczestnicy kilkakrotnie znaleźli się na podium: Joanna Z. - III miejsce (rzut piłką lekarską kobiet), Damian K. - III miesjce (rzut kośćmi), Natalia D. - III miejsce (skok w dal z miejsca kobiet), Renata L. - I miejsce, Tomasz S. - II miejsce (rzut woreczkami do kosza wózkowiczów), Tomasz S. - I miejsce, Renata L. - II miejsce (wyścig samodzielny wózków na 20m). Jeżeli chodzi o klasyfikację generalną, to podium sobotnich zmagań przedstawia się następująco: I miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy „Jutrzenka” - Pietrzyków, II miejsce - Warsztat Terapii Zajęciowej Kłecko, III miejsce - Warsztat Terapii Zajęciowej Wiardunki. Nasz warsztatowy team zajął VIII miejsce. Wszystkim zespołom, jak i ich zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów oraz przede wszystkim postawy fair play, która od zawsze jest nieodzownym elementem Regionalnej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji indywidualnych i zespołowych otrzymali pamiątkowe medale. W klasyfikacji zespołowej nagrodami rzeczowymi (w dużej mierze ufundowanymi przez Stowarzyszenie Rodzin i Osób Niepełnosprawnych "RAZEM") obdarowano wszystkie drużyny. Po części sportowej i dekoracyjnej, wszyscy sportowcy wraz z opiekunami udali się na pyszny obiad. Do zobaczenia za rok
!