WTZ Gniezno od zawsze stawiał na sport, dlatego 24 listopada nie mogło nas zabraknąć na VII Międzynarodowych Halowych Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych. Areną sportowych zmagań była Hala Lekkoatletyczna OSRiR w Kaliszu. Organizatorem imprezy była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” w Kaliszu i Organizacja Pożytku Publicznego. 
       W programie zawodów znalazły się konkurencje lekkoatletyczne: bieg na 60m, sztafeta mieszana (kobiety i mężczyźni) 4x60m, wyścig na wózkach 60m oraz konkurencje techniczne – skok w dal z miejsca, skok wzwyż, rzut piłką lekarską, rzut piłką do kosza, tor sprawnościowy. Konkurencje rozgrywane były osobno dla kobiet i mężczyzn, z wyjątkiem sztafety i toru sprawnościowego. 
        Na kaliskim turnieju obecna była Pani Kierownik Kamilla Wesołowska - Czajka. Wraz z nią opiekę nad uczestnikami sprawowała Pani Magdalena Malinger oraz Panowie: Dariusz Dziel i Roman Zawodny. O sile naszego zespołu stanowili: Grażyna Migas, Karolina Kodyrko, Natalia Walkowiak, Magdalena Wiśniewska, Tomasz Steinmec, Przemysław Szeląg, Łukasz Głowski, Rafał Antczak oraz Marcin Józefowicz. I to o jakiej sile ! Drużyna WTZ Gniezno w stawce 21 drużyn zajęła 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Serdecznie gratulujemy  !!! Oprócz naszych dzielnych sportowców na podium znalazły się: drużyna z Kijowa (1 miejsce) oraz oczko niżej Szkoła Specjalna z Kalisza. Na tak wspaniały wynik złożyły się wyniki wszystkich uczestników, żeby tylko wymienić: 
- 2 miejsce sztafety mieszanej (M. Wiśniewska, N. Walkowiak, Ł. Głowski, R. Antczak) 4x 60 m
 
- 3 miejsce Magdaleny Wiśniewskiej w biegu na 60 m
 
- 3 miejsce drużyny (N. Walkowiak, R. Antczak, Ł. Głowski oraz fizjoterapeuta D. Dziel) w konkurencji tor przeszkód 
 
- 4 miejsce M. Wiśniewskiej i R. Antczaka w skoku w dal z miejsca          
 
        Drużyny z miejsc 1-10 otrzymały puchary i dyplomy, medalistom wręczono nagrody rzeczowe. Nasza placówka za zajęcie 3 miejsca otrzymała wielofunkcyjny robot kuchenny. Ponadto wszyscy rywalizujący wraz z opiekunami poczęstowani zostali ciepłym posiłkiem oraz napojem. Trochę zmęczeni ale w doskonałych nastrojach nasi wspaniali sportowcy ok. godz. 20 wrócili do Gniezna.
ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ